Sto dni prezydenta
To przede wszystkim czas działań na rzecz obywatelskiego współdecydowania, planowania rozwoju miasta i wzmacniania pozycji Torunia w Polsce.
- To sto dni jednoznacznego nastawienia na dialog, otwartość, współpracę i nowoczesnego podejścia do zarządzania samorządem.
To odejście od piramidalnego sposobu zarządzania na rzecz kaskadowego, decentralizacja procesu decyzyjnego, powołanie pełnomocników ds. dialogu i innowacji miejskich oraz dziedzictwa kulturowegoTorunia.To niespotykane wcześniej cotygodniowe Kolegia Prezydenckie z udziałem z-ców PMT, dyrektorów wydziałów i jednostek odpowiedzialnych za realizację określonych działań i celów, w tym także zlecenie przeprowadzenia audytów w obszarach: infrastruktura sportowa i rekreacyjna,infrastruktura kultury, gospodarowanie nieruchomościami na terenie ToruniaTo utworzenie od 3 czerwca 2024 r. Biura Rewitalizacji, którym kieruje Anna Dziczek oraz powołanie nowego działu w strukturze organizacyjnej UMT – Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej, odpowiedzialnego za monitoring wewnętrzny pracy UM - napisał prezydent Gulewski na stronie UM.
Wyborczy sukces prezydenta
Przypomnijmy, startujący na prezydenta Torunia z komitetu Koalicji Obywatelskiej, wygrał w drugiej turze wyborów z wieloletnim prezydentem miasta, bezpartyjnym Michałem Zaleskim. 43-latek zakończył 22-letnie rządy swojego kontrkandydata w grodzie Kopernika. W głosowaniu drugiej tury wyborów samorządowych, Gulewski zdobył 65 proc. głosów, a kandydujący z własnego komitetu Zaleski 35 proc.
Urzędujący prezydent Torunia urodził się 5 marca 1981 roku. W latach 2005-2014 pracował w biurze poselskim wicemarszałka Senatu Jana Wyrowińskiego. Przed objęciem funkcji wiceprezydenta miasta w czerwcu 2020 roku, pracował w spółce FST Management, jako doradca zarządu. Od 2010 do 2020 roku był radnym miejskim. Z urzędu wiceprezydenta miasta ustąpił w styczniu tego roku.
Wyborcze obietnice
W kampanii wyborczej zapowiedział szereg zmian w funkcjonowaniu miasta - tak w zakresie partycypacji, jak i zwiększenia częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej, rozszerzenia terenów zielonych czy upodmiotowienia rad okręgu.