Mówi się też, by z objawami koronawirusa, czyli wysoką temperaturą, uporczywym kaszlem, bólem mięśni i problemami z oddychaniem nie przychodzić do lecznic, a kontaktować się z sanepidem lub bezpośrednio ze szpitalem obserwacyjno-zakaźnym. Niestety, także w Toruniu nie brakuje przypadków lekkomyślności i braku odpowiedzialności. W minioną sobotę i poniedziałek (28 i 30 marca) osoby z koronawirusem przyszły do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej oraz Specjalistycznego Szpitala Miejskiego przy Batorego.
Wizyta osoby zakażonej koronawirusem spowodowała, że pracujący w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej – muszą poddać się kwarantannie i do czasu wyniku testów nie mogą świadczyć pracy – poinformował prezydent Torunia, Michał Zaleski.
Podobna sytuacja miała miejsce w toruńskim Specjalistycznym Szpitalu Miejskim przy Batorego. "Czekamy na wyniki testów" - zaznaczył prezydent Torunia.
Apelujemy – gdy tylko masz objawy korona wirusa, zgłoś się od razu do sanepidu lub szpitala obserwacyjno-zakaźnego. Dostaniesz instrukcję, co masz dalej zrobić.
Co robić, gdy podejrzewasz zakażenie koronawirusem?
800 190 590 – zadzwoń na numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami
lub
692 282 098 – zadzwoń na całodobowy numer Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu
56 477 00 91 lub 56 477 00 92 – zadzwoń na numery lokalnej, całodobowej infolinii Działu Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR w Toruniu
Zgłoś się bezpośrednio do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego 4/4a w Toruniu
Pamiętaj! nie idź od razu do lekarza pierwszego kontaktu! Nieświadomie możesz zarażać i narażać zdrowie i życie innych!