Toruń będzie miał ciepło z nietypowego źródła
Określono główne obszary rozwoju, które obejmują zachodnią część Torunia oraz nowe inwestycje realizowane przez miejskie spółki. Wśród nich jest budowa nowej bazy tramwajowej i autobusowej – dużego obiektu, który trzeba będzie podłączyć do sieci ciepłowniczej. Prowadzone są także rozmowy z miejskimi spółkami na temat inwestycji w odnawialne źródła energii. Współpraca z PGE trwa, a jej kierunki są dostosowywane do światowych trendów w technologii.
Postęp i współpraca w mieście
Dnia 3 grudnia 2024 roku podpisano list intencyjny pomiędzy Gminą Miasta Toruń a PGE Toruń S.A., który stanowi deklarację wspólnych działań na rzecz zapewnienia mieszkańcom bezpiecznych i stabilnych dostaw ciepła. Współpraca ma na celu utrzymanie nowoczesnego i efektywnego systemu ciepłowniczego w Toruniu.
Jest to kolejny etap zacieśniania współpracy z PGE. W czerwcu 2024 roku zawarto porozumienie dotyczące podłączenia budynków należących do Gminy Miasta Toruń do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Inwestycja obejmuje obiekty zlokalizowane w różnych częściach miasta: na Bydgoskim Przedmieściu (18 budynków), Mokrym i Jakubskim Przedmieściu (9 budynków), a także na Starówce, Chełmińskim Przedmieściu i Winnicy (22 budynki).