Instalacja pod tytułem Stellar Entanglement opiera się na technologii VR – wirtualnej rzeczywistości. Artyści nawiązują do płyt umieszczonych na sondach kosmicznych programu Pioneer i Voyager. To obiekty przeznaczone do opuszczenia Układu Słonecznego. Są na nich wyrysowane wiadomości o naszej cywilizacji, na wypadek gdyby miały zostać kiedyś odnalezione przez inne inteligentne gatunki.
W instalacji Instytutu B61 sytuacja jest odwrócona. Ludzkość odbiera tajemniczą "Żółtą Walizkę" w której znajduje się komunikat nagrany tuż przed wybuchem supernowej. Wiadomość jest zarejestrowana w postaci trójwymiarowej animacji, oglądanej przez widza za pomocą gogli VR.
Wydarzenie jest częścią FIC.A – Międzynarodowego Festiwalu Nauki w Oieras w Portugalii. Na potrzeby instalacji toruńskich artystów przystosowano pomieszczenia pałacu Marquês de Pombal.
Instytut B61 powstał w 2009 roku z inicjatywy Jana Świerkowskiego i Fundacji Platon. To grupa artystyczna tworząca w nurcie art & science. Artyści wcielają się w naukowców z fikcyjnej jednostki badawczej.