Podwójna tożsamość klawisza z Włocławka
Za dnia pracował w więzieniu we Włocławku jako klawisz, wieczorami zaś działał w gangu alfonsów i prowadził agencję towarzyską na przedmieściach. W pracy w zakładzie karnym zajmował się kulturą. Został nawet nominowany do tytułu: Osobowość Roku we Włocławku w kategorii „Kultura". Był cenionym pracownikiem, w więzieniu prowadził nawet klub literacki. Wszystko to było jednak przykrywką. Po pracy za kratkami miał zmuszać kobiety do prostytucji. Panie podczas świadczenia usług były bite i poniżane przez zboczeńców, którzy byli ich klientami. Można śmiało powiedzieć, że Tomasz S. wiódł podwójne życie.
Sprawa agencji towarzyskiej
Informacje o tym, co działo się w niewielkim, zwykłym domku na przedmieściach Włocławka wstrząsnęły opinią publiczną w regionie i nie tylko. Bulwersujące jest to, że na czele agencji stali m.in. były ksiądz z diecezji włocławskiej oraz szanowany strażnik więzienny.
O całej sprawie pisaliśmy tutaj: https://www.eska.pl/torun/ksiadz-i-klawisz-prowadzili-agencje-towarzyska-sasiedzi-wiedzieli-o-procederze-aa-c8GD-i3w6-JPRy.html.
Klawisz kierował agencją, która świadczyła "specyficzne" usługi seksualne
Gangiem kierował Tomasz S. Grupa miała na celu czerpanie korzyści finansowych z cudzej prostytucji, ułatwianie prostytucji oraz zmuszanie przemocą ustalonych kobiet do poddawania się innym czynnościom seksualnym, które charakteryzowała przemoc i wulgarność. Na wniosek policjantów i prokuratora 36-latek został aresztowany na trzy miesiące.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami strażnik więzienny, czyli Tomasz S., został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. W stosunku do niego toczą się niezależne czynności wyjaśniające prowadzone przez Służbę Więzienną. Czynności te obecnie są zawieszone do czasu zakończenia czynności prokuratorskich.
Miał zostać osobowością roku
Czy Tomasz S. odpowiadał za dramat kobiet z agencji towarzyskiej? To ustali sąd. Nie ulega jednak wątpliwości, że jego sprawa i podwójne życie, które prowadził, położyły się cieniem na służbie więziennej. Ta bowiem nie była w stanie odkryć jego zakamuflowanej działalności przestępczej.
Tomasz S. był znanym i szanowanym klawiszem. Jedna z redakcji, doceniając jego nieszablonowe podejście do resocjalizacji za pomocą arteterapii, nominowała Tomasz S. do tytułu: Osobowość Roku 2017 w kategorii „Kultura". Ponadto jeździł on ze specjalnymi spotkaniami po Polsce, gdzie opowiadał o readaptacji skazanych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, prowadził także Więzienny Klub Literacki. Tomasz S. był również wychowawcą działu penitencjarnego ds. kulturalno-oświatowych we Włocławku. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje wymiar sprawiedliwości.
Polecany artykuł: