Ostatnie spotkanie z cyklu Wędrująca ławeczka odbędzie się we środę (26.08). Tym razem o 17.00 miłośnicy szydełkowanie spotkają się koło zegara przy Empiku na skrzyżowaniu ul. Szerokiej i Królowej Jadwigi. Podczas warsztatów powstaną kolorowe ptaki, które ozdobią przestrzeń między trzema filarami zegara.
CKK Jordanki zaprasza w sobotę (29.08) na wyjątkowe wydarzenie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. Koncert Beethoven Electric 2D będzie połączeniem tradycji z nowoczesnością. Utwory L. van Beethovena zagra Toruńska Orkiestra Symfoniczna z towarzyszeniem nowoczesnej grupy instrumentalistów. O "zwokalizowanie" muzyki wielkiego kompozytora zadba jedna z najlepszych wokalistek jazzowych - Urszula Dudziak.
Niezwykły, kolorowy i roztańczony korowód przejdzie ulicami starówki. W sobotę (29.08) o 19.00 rozpocznie się Brasil Show Toruń. Będzie to sambodrom z muzyką na żywo i pięknymi tancerkami. Wystąpią Sereia de Varsovia - polsko-brazylijska grupa perkusyjna, tancerki z rewii Samba Art i Club Capoeira Toruń. O 21.00 oficjalne Afterparty w Cubano Club z kolejnymi występami.
Teatr Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na cykl recitali aktorek i aktorów z zespołu Teatru z muzyką na żywo, które odbywają się w plenerze pomiędzy budynkami teatru. W sobotę (29.08) Matylda Podfilipska zaprezentuje Koncert pandemiczny 4.0. Usłyszymy piosenki polskie z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej, Andrzeja Zauchy, Ireny Jarockiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Bajora, Czerwonych Gitar, Barbary Kraftówny, Marka Grechuty. Dzień później (30.08) Anna Magalska zaprasza na recital Karuzela, karuzela. Będą piosenki z repertuaru Edith Piaf, Justyny Szafran, Czesława Niemena, Michała Bajora.
Sąsiedzkie Święto Bydgoskiego Przedmieścia odbędzie się w ostatni weekend wakacji (29-30.08). Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, wspaniałego parku, a także wyjątkowych ludzi. Święto skoncentrowane jest na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach. Organizatorami Święta są mieszkańcy, miłośnicy i sympatycy Bydgoskiego Przedmieścia, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, firmy i grupy nieformalne. Niezwykle bogaty program znajdziecie na stronie Święta Bydgoskiego.
Polecany artykuł: