Międzynarodowa współpraca i edukacja
Przedstawiciele Stowarzyszenia Młodych Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenia Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja wzięli udział w specjalnym szkoleniu we Włoszech. Polscy uczestnicy łącznie z kolegami i koleżankami z Turcji, Włoch i Rumunii mieli skupić się na problemie interakcji ludzkich i ich braku w kontekście e-learningu, czyli edukacji przez internet. Rozmyślania i badania na ten temat pojawiły się już w trakcje pandemii Covid-19, gdy dzieci były zmuszone uczestniczyć w zdalnej nauce. Wtedy też zaistniał problem ograniczenia kontaktów z rówieśnikami itp.
Co na ten temat mówił koordynator projektu?
W ramach warsztatów staramy się wzbogacać swoją wiedzę w obszarze najnowszych aplikacji internetowych, aby jeszcze bardziej udoskonalić i uatrakcyjnić działania, które proponujemy młodzieży. Na warsztatach w ramach projektu „Digital presence” spotykamy się już po raz drugi, w zeszłym roku szkolenie odbyło się w Polsce - informował Przemysław Jankowski.
Wizyta we Włoszech
Spotkanie partnerów odbywało się w mieście Foligno (region Umbria, prowincja Perugia), a nad przebiegiem całości czuwała organizacja "L`Europa Incontra L`Europa". Wymiana wiedzy odbywała się nie tylko w kontekście wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii, ale dotyczyła również kwestii kulturowych. W czasie jednego ze spotkań każda z organizacji przedstawiała własny kraj. Motywy kultury ludowej z Polski udało się zaprezentować dzięki zestawowi kostiumów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wroniu. Aktywność w projekcie będzie kontynuowana również w przyszłym roku.
Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus plus.
Polecany artykuł: