Działają od sierpnia, jednak przez kilka miesięcy udało się im pokazać jak powszechny jest problem wykluczenia. Wspierali osoby uchodźcze poprzez zbiórki oraz czuwania, a nawet działania na samej granicy. Widzieliśmy ich pracę przy okazji manifestacji, które sprzeciwiały uderzaniu w społeczność LGBT+. Jak sami podkreślają - aktywizm musi iść w parze z nauką. Stąd współprace z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i organizacja konferencji. Najbliższa odbędzie się w lutym. Więcej na jej temat przeczytacie TUTAJ. Działalności Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom jest znacznie więcej. Od niedawna ruszył telefon wsparcia dla mężczyzn.
Dyżury psychologa odbywają się w czwartki między 19:00 a 21:00. Dzwonić można pod numer 608 271 402. Dla osób, które preferują kontakt mailowy można pisać także na adres [email protected]. Rozmowy ze specjalistą są w pełni anonimowe. Z czasem mają pojawić się kolejne formy kontaktu - zapowiedział nam Michał Bomastyk.
Taki telefon ma powstać także dla kobiet. W planach Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom jest także stworzenie specjalnej mapy. Ta ma zawierać wszystkie punkty, w których kobieta doświadczająca przemocy może otrzymać niezbędną pomoc.
Polecany artykuł:
Polecany artykuł: