Czterej pancerni

i

Autor: flikr Czterej pancerni

QUIZ

QUIZ. "Czterej pancerni i pies" - Pamiętacie ten wojenny serial? Oglądały go miliony

2024-07-23 10:46

Przygotowaliśmy dla Was quiz dotyczący mega serialu wojennego "Czterej pancerni i pies". Odkryjcie, jak dobrze pamiętacie jego fabułę, postacie i związane z nim anegdoty. Zmagacie się z 10 zagadkami, przy czym każde pytanie oferuje cztery warianty odpowiedzi, ale tylko jedna jest poprawna. Życzymy powodzenia!

Serial "Czterej pancerni i pies"

"Czterej pancerni i pies" to polski serial telewizyjny z lat 1966-1970, oparty na powieści Janusza Przymanowskiego. Serial opowiadał historię czterech żołnierzy polskiej 1. Dywizji Pancernej, którzy walczyli w czasie II wojny światowej, a towarzyszył im pies o imieniu Szarik.

"Czterej pancerni i pies" zdobył dużą popularność w Polsce i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich seriali telewizyjnych. Cieszył się także powodzeniem za granicą, przede wszystkim w krajach bloku wschodniego. Jego niezapomnianym elementem był udział inteligentnego psa Szarika, który stał się ulubieńcem widzów.

Serial przedstawiał zarówno wojenne wydarzenia, jak i przyjaźń między bohaterami, humor i dramat. "Czterej pancerni i pies" był nie tylko rozrywkowym serialem, ale również ukazywał wartości takie jak odwaga, honor i wierność.

Choć serial został zrealizowany dawno temu, wciąż cieszy się wielką popularnością wśród widzów i uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł polskiej telewizji.

Czytaj nasze artykuły o serialu "Czterej pancerni i pies": https://www.eska.pl/torun/serial-czterej-pancerni-i-pies-w-kujawsko-pomorskim-tu-krecono-slynne-wojenne-sceny-22-05-aa-to6p-4T6p-cfGa.html.

Ciekawostki z serialu: https://www.eska.pl/torun/czterej-pancerni-i-pies-tego-nie-wiedzieliscie-o-tym-serialu-galeria-aa-CoqV-Rc51-WGKz.html.

QUIZ

Quiz. "Czterej pancerni i pies". Jak dobrze pamiętasz ten kultowy serial? Komplet punktów zdobędzie tylko prawdziwy fan

Pytanie 1 z 11
W którym roku wyemitowano pierwszy odcinek "Czterech pancernych"?
Listen on Spreaker.