Teren, na którym uruchomiono budowę, położony jest po południowej stronie Wisły między ulicami Okólną i Generała Władysława Andersa. Osiedle będzie składało się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. W każdym z nich powstanie 40 mieszkań, po 10 na każdej kondygnacji. Na parterach przewidziano po dwa mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Skoro tak szybko, bo zaledwie w ciągu dwóch lat przygotowaliśmy wspólnie tę inwestycję na 320 mieszkań, to naszym następnym wyzwaniem będzie szukanie kolejnej lokalizacji, z którą będziemy mogli przystąpić do rządowego programu mieszkaniowego - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski.
Generalnym Wykonawcą inwestycji jest spółka Pekabex, która zrealizuje ją w technologii nowoczesnej prefabrykacji. Ściany warstwowe z elewacją, izolacją i stolarką powstaną w fabryce i gotowe będą przyjeżdżały na plac budowy, na którym montować je będą małe profesjonalne ekipy montażowe – wyjaśniał prezes PFR Nieruchomości SA Wojciech Caruk.
Elementy, z których będą powstawały te bloki będą pochodziły z fabryk w Poznaniu i Gdańsku. Technologia ma wiele plusów, nie tylko czas realizacji czy jakość. To będą naprawdę ciche mieszkania – dodał prezes wykonawcy, Przemysław Borek (Pekabex).
Mieszkanie Plus przy ul. Okólnej powstaje we współpracy z samorządem, który to zadanie powierzył Toruńskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. W porozumieniu z miejską spółką odbędzie się nabór przyszłych najemców mieszkań. W Toruniu, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy. Mieszkania plus mają być uzupełnieniem oferty TTBS-u – przekonuje prezes, Beata Żółtowska.
Inwestycja ruszyła jesienią 2020 roku, a montaż będzie odbywał się przez całą zimę. Zgodnie z założeniami roboty budowlane potrwają niespełna półtora roku. Pierwsze klucze do mieszkań mają trafić do najemców w czerwcu 2022 roku.