Środki na wsparcie pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 lub ze środków Funduszu Pracy. Łącznie jest to 17,5 miliona złotych.
- Prawidłowo wypełnione i podpisane dokumenty należy składać do Powiatowego Urzędu Pracy w formie elektronicznej lub listowej. Kopertę z dokumentami można przynieść do Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia, ul. Mazowiecka 49a i wrzucić ją do specjalnej skrzynki korespondencyjnej, ustawionej w przedsionku urzędu – informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
W ramach przyjętego w marcu programu „Toruń dla przedsiębiorców”, Gmina Miasta Toruń zaproponowała też wszystkim przedsiębiorcom możliwość rozkładania na raty, odraczania terminów płatności należności cywilnych typu użytkowanie wieczyste czy dzierżawy, a także podatków, np. leśnego, od nieruchomości czy środków transportowych itp. Zaproponowane zostało także, by najemcy lokali użytkowych, znajdujących się w zasobach ZGM, otrzymali umorzenie części należności za czynsze.
Przedsiębiorcy z Torunia mogą też liczyć na pomoc prawną, którą w ramach akcji „Ratuj Biznes” proponują toruńskie kancelarie prawne. Bezpłatnie pomogą przygotować i złożyć wniosek o środki pomocowe.
I na koniec o akcji Gastro Pomaga. Już 30 restauracji z Torunia przygotowuje posiłki dla medyków toruńskich szpitali. Od wybuchu epidemii zorganizowano 100 transportów i dwa tysiące obiadów. W akcję włączyli się nie tylko restauratorzy czy firma dowozowa, ale i jeden z dealerów samochodowych, który udostępnił pojazd na dowozy – informuje Łukasz Drygalski z CWB.
Pełen pakiet pomocy dla toruńskich przedsiębiorców znajdziecie na stronie internetowej Centrum Wsparcia Biznesu.