Policja

i

Autor: Canva Pro

Kontrole drogowe

Toruńska policja podsumowała działania czasu świąt

2023-12-28 15:27

Przez pięć dni na drogach naszego regionu doszło do jednego wypadku drogowego. Policjanci likwidowali skutki 55 kolizji i zatrzymali 8 kierujących, którzy zasiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Policja kontrolowała ruch w czasie świąt

W okresie przedświątecznym i samymi świętami Bożego Narodzenia wielu mundurowych czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku (22 grudnia 2023 r.) do wtorku (26 grudnia 2023 r.) funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania w celu eliminowania prowadzących, którzy mogli zagrażać bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W tym czasie na terenie powiatu toruńskiego zarejestrowano jeden wypadek drogowy. Zdarzenie miało miejsce w sobotę (23 grudnia 2023 r.), po godzinie 12:00 na drodze krajowej nr 10. Ustalenia policjantów wykazały, że 37-letni kierowca chevroleta wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu z przeciwka volvo, którym kierował 34-latek. Osobowym volvo podróżowały cztery osoby, wszyscy trafili do szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Ponadto funkcjonariusze interweniowali na miejscu dodatkowych 55 kolizji.

Kilku kierowców było pijanych

Policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali 8 kierowców, którzy okazali się być pod wpływem alkoholu. 7 z nich popełniło przestępstwo, mieli ponad pół promila w organizmie. Może im grozić do 3 lat więzienia. Jeden z kierujących, który był w stanie po spożyciu alkoholu, czyli miał mniej niż pół promila, będzie odpowiadać za wykroczenie. Kara także w tym przypadku może być dotkliwa, bowiem kodeks przewiduje karę aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Pijany kierowca BMW uciekając przed policją zabił rowerzystę