Akcje charytatywne

XIII Marszałkowski Bal Dobroczynny wielkim sukcesem. Zebrano sporą sumę pieniędzy! [GALERIA]

W sobotni wieczór, 18 stycznia 2025 roku, w CKK Jordanki w Toruniu odbył się XIII Marszałkowski Bal Dobroczynny. Na to prestiżowe wydarzenie przybyli znani goście z województwa kujawsko-pomorskiego, a także gwiazdy świata kina i polityki. Wśród uczestników znaleźli się m.in. Arkadiusz Myrcha, Łukasz Simlat i Natasza Urbańska. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru. Zobaczcie zdjęcia!

Wielki Bal Charytatywny z sukcesem. Zebrano duże pieniądze

W sobotę, 18 stycznia 2025 roku, w CKK Jordanki w Toruniu odbył się XIII Marszałkowski Bal Dobroczynny. W wydarzeniu wzięli udział politycy, aktorzy, przedstawiciele świata sportu oraz dziennikarze. Wieczór był okazją do zabawy, ale przede wszystkim do wsparcia szczytnych celów. Gwiazdą tegorocznej edycji była Natasza Urbańska, która wraz z zespołem i tancerzami zaprezentowała imponujące show, zdobywając uznanie zgromadzonych.

Znane postaci na dobroczynnej imprezie

Na balu pojawiło się ponad 200 par, w tym wiele znanych postaci, takich jak prezydent Torunia Paweł Gulewski z żoną, aktor Łukasz Simlat, Arkadiusz Myrcha z małżonką, Joanna Scheuring-Wielgus z mężem, Jerzy Skolimowski oraz prezes KS Toruń Ilona Termińska z partnerem. Uczestnicy mieli okazję podziwiać eleganckie kreacje, które podkreślały prestiż wydarzenia.

Zebrana suma pieniędzy imponuje

XIII Charytatywny Bal Marszałkowski w Toruniu zakończył się imponującym wynikiem – z samych licytacji udało się zebrać 518 tysięcy złotych. Do tej kwoty zostaną jeszcze doliczone wpłaty indywidualne uczestników. Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu oraz toruńskiego Dorotkowa.

- Gdybym ja miał dużo pieniędzy, to na pewno biłbym się o Fałata, niesamowite dzieło. Chociaż rzeźba - prosto z Murano z przełomu XIX i XX wieku sądzę, też wzbudzi wielkie zainteresowanie - mówił Marszałek Piotr Całbecki.

Najwięcej, bo 220 tysięcy wydano na gwasz Juliana Fałata. Całą kwotę, którą udało się zebrać w trakcie balu poznamy w lutym.

Na co pójdą zebrane środki finansowe?

Dochód z balu został przeznaczony na wsparcie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu, Fundacji Dorotkowo w Toruniu oraz na kontynuację pomocy beneficjentom z wcześniejszych edycji, w tym na cele misyjne. Marszałek Piotr Całbecki wyraził wdzięczność wszystkim gościom za wsparcie tej inicjatywy, organizowanej od 2010 roku.

Wiele licytacji, niektóre były szczególnym zaskoczeniem

Licytacja przygotowana na ten wieczór obejmowała aż 150 przedmiotów, w tym dzieła sztuki, unikatowe pamiątki i vouchery. Najwyższą cenę osiągnął gwasz Juliana Fałata z 1920 roku, sprzedany za 220 tysięcy złotych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również rzeźba z weneckiego szkła Murano, wylicytowana za 120 tysięcy złotych, oraz obraz Marii Koli inspirowany filmem „Chłopi”, który osiągnął wartość 30 tysięcy złotych.

Tu przeczytacie o maśle za 30 tysięcy złotych!

Wśród wyjątkowych przedmiotów znalazły się także suknia wieczorowa zaprojektowana przez Kasię Zapałę, podarowana przez Aleksandrę Popławską, oraz pióro z kałamarzem ofiarowane przez premiera Donalda Tuska. Grafika autorstwa Łukasza Simlata, kij bramkarski Antona Svenssona z Energii Toruń, a także liczne dzieła sztuki i biżuteria uzupełniły listę atrakcyjnych przedmiotów.

Wieczór zakończył się sukcesem zarówno organizacyjnym, jak i charytatywnym.

Zobaczcie zdjęcia z charytatywnej imprezy