Lis w lesie

i

Autor: Freepik

Region

Zabili lisa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im pięć lat więzienia

2023-09-21 9:12

Do komisariatu w Dobrzejewicach pod Toruniem wpłynęło zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy w Strudze Lubickiej utopili lisa. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom, ukazał się makabryczny widok.

Mundurowi szybko wpadli na trop jednego ze sprawców, którym okazał się być 65-letni mieszkaniec gminy Lubicz. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu, jak informuje sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, był zdziwiony zatrzymaniem. 

- Następnego dnia funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa. Po analizie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego prokurator zastosował wobec 65-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe - informuje Pypczyński.

Kolejnego podejrzanego w tej sprawie zatrzymano podczas rutynowej kontroli drogowej. 56-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Amator jazdy na podwójnym gazie stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu sadysta usłyszał zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem, 56-latek musiał także zapłacić poręczenie majątkowe.

Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Listen on Spreaker.