Miejsca są budowane przez ludzi, a wydarzenia ci ludzie tworzą i doświadczają. Historie o tych doświadczeniach i o tych ludziach są tym, co zabiera miejsce w sercach i umysłach innych. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy historie są autentyczne, - dlatego dbamy o to, aby uchwycić i reagować na historie, które niepokoją mieszkańców miasta - powiedział Wojciech Marjański, pomysłodawca biura.
Cele biura
Zadaniem Biura Interwencji Społecznych w Ciechocinku ma być budowa oraz umacnianie społeczeństwa obywatelskiego a nadto niesienie pomocy tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują oraz oczekują. Ponadto ważne jest także zwalczaniem wszelkich przejawów korupcji oraz przeciwdziałanie wszelkiego rodzaju patologii społecznym, w szczególności zwalczaniem omnipotencji władz w stosunku do obywateli, jak również społecznym monitorowaniem szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.
Współpracujemy z obywatelami, rządem i przedsiębiorstwami, aby budować markę Ciechocinka, która może mieć realny wpływ na społeczeństwo, gospodarkę lub środowisko. Pomagamy miastu i okolicznym miejscowościom regionu w realizacji ich ambicji w zakresie rozwoju inwestycji, turystyki, planowania i rozwoju infrastruktury, a także umożliwiamy lokalnym społecznościom rozwiązywanie problemów środowiskowych i dyslokacji społecznej. - Wyjaśnia dalej Marjański
Polecany artykuł: