Na czym polega wyzwanie? Najpierw trzeba sobie zrobić zdjęcie, pokazujące co czytamy, gdzie i w jakich okolicznościach. Chodzi o książki elektroniczne. Potem zdjęcie wystarczy opublikować w mediach społecznościowych i dodać do posta hasztag #znowuczytamchallenge. Kto jeszcze nie skorzystał z samej akcji Czytaj PL, ma jeszcze trochę czasu na nadrobienie zaległości.
Jest w czym wybierać - reportaż, książka młodzieżowa, historyczna, poradnik, kryminały. W sumie to 12 tytułów znanych i uznanych autorów, głównie polskich. Wśród nich jest torunianin Robert Małecki, specjalista od kryminałów.
Dostępne książki:
- Jakub Ćwiek „Topiel”
- Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL”
- Paulina Hendel „Strażnik”
- Mikołaj Łoziński „Stramer”
- Karolina Macios „Czarne morze”
- Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie”
- Jakub Małecki „Horyzont”
- Robert Małecki „Zadra”
- Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów”
- Dominika Słowik „Zimowla”
- Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz”
- Mariusz Szczygieł „Nie ma”
Organizatorzy idą na rękę czytelnikom i każdy, kto do końca listopada dołączy do akcji, zyska czas na "doczytanie" książek do 7 grudnia.
Kody QR do pobrania książek znajdziemy na plakatach w Toruniu. Rozwieszone są na 12 cityligtach na przystankach autobusowych, słupach ogłoszeniowych, w Dworze Artusa, Książnicy Kopernikańskiej, bibliotekach, w CKK Jordanki, Centrum Sztuki Współczesnej oraz w czynnych Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta.