Niezmiennie trasa przebiega w Lasku Bielańskim. Wybór lektury na dystansie 4,2 km będzie bardzo ważny. Książka, z którą zabieramy się na bieg powinna ważyć przynajmniej 100 g. Organizatorzy imprezy zachęcają, by w rękę wziąć dzieła Tadeusza Różewicza, patrona imprezy. Jeśli nie będziemy najszybsi w klasyfikacji ogólnej - będziemy rywalizować w dodatkowej.
- Wynik będzie obliczany z pomocą algorytmu, który uwzględnia czas przebycia trasy, ale i parametry książki. Będziemy brać też pod uwagę specjalny przelicznik, który pozostanie tajemnicą aż do momentu startu biegu. Chcemy docenić nie tylko najszybszych sportowców, ale też osoby, które włożyły w to trochę inny wysiłek. Znalazły książkę Różewicza w swojej biblioteczce, może wypożyczyły i przeczytały jego twórczość. Do tego też gorąco zachęcamy - powiedziała nam Kinga Nemere-Czachowska z Programu Absolwent UMK
W dniu biegu, czyli 9 października, będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza. Są jeszcze inne ukłony w stronę pisarza w trakcie tej imprezy. Sama nazwa biegu "Nauka chodzenia" nawiązuje do wydanego w 2007 roku tomiku wierszy. Wybrano dystans 5600 kroków. To odległość między Świątynią Wang a Schroniskiem Samotnia, ważnym miejscem dla Różewicza. To właśnie tam złożono prochy poety, miłośnika Karkonoszy.
Zapisy na VII Bieg z Książką potrwają do 5 października. Więcej na ich temat przeczytacie TUTAJ.