Za pomocą mediów społecznościowych
O swojej decyzji MEN poinformowało za pośrednictwem Twittera wczoraj późnym popołudniem: Miło nam poinformować, że stale zwiększamy liczbę miejsc na studiach na kierunkach lekarskich. Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymało właśnie pozytywną opinię na nowe kierunki lekarskie w następujących uczelniach: 1. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, 2. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
W myśl nowych przepisów
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie mogła kształcić lekarzy, ponieważ w 2021 r. minister Czarnek, mimo protestów środowiska lekarskiego, zmienił obowiązujące do tamtej pory przepisy, by kierunki medyczne mogły powstawać na uczelniach niemedycznych, publicznych i prywatnych. Oficjalnie tłumaczenie to nieustające braki kadry lekarskiej w naszym kraju. Nieoficjalnie zaś w środowisku lekarskim mówi się, że był to gest w stronę szkoły Tadeusza Rydzyka i innych uczelni katolickich, bo nabór rozpoczął już Katolicki Uniwersytet Lubelski. Z tej możliwości skorzystały także inne szkoły wyższe, m.in. Politechnika Bydgoska. W sumie od nowego roku akademickiego ponad 30 uczelni będzie prowadziło kierunek lekarski.
Wypowiedź na antenie Radia Maryja
Dziwnym trafem decyzja ministerstwa pojawiła się błyskawicznie w mediach społecznościowych, po tym jak zirytowany dyrektor rozgłośni publicznie wypomniał ministrowi Czarnkowi zwłokę w podjęciu pozytywnej decyzji, radząc mu przy okazji zwolnienie odpowiedzialnych za to dyrektorów MEN.
Niestety na stronie AKSiM nie można znaleźć żadnej informacji o wysokości czesnego na tym kierunku. Dla porównania. Studia magisterskie na tamtejszym pielęgniarstwie kosztują 2650 złotych za semestr.
Z ostatniej chwili!
Wiemy ile nieoficjalnie będzie kosztował semestr na medycynie. Według osoby dobrze poinformowanej czesne będzie wynosiło 19 500 tys. za semestr
Polecany artykuł: