MZK Toruń

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe MZK Toruń

Komunikacja miejska

Od marca sprawniej do Aleksandrowa i Ciechocinka! MZK uruchamia nowe połączenia

2024-03-07 6:20

Autobusy ruszą od pętli w Toruniu i Aleksandrowie Kujawskim. Po drodze przejadą przez Ciechocinek i okoliczne gminy. To będzie bardzo wygodne połączenie, w cenie biletu strefowego MZK w Toruniu. Wsiadający w Aleksandrowie dojedzie do centrum Torunia i z powrotem, mając po drodze okoliczne miejscowości.

Nowe myślenie

- We współpracy z władzami Torunia, Ciechocinka i kilkoma gminami chcemy uruchomić komunikację autobusów MZK na trasie Toruń - Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek. Później być może także z Włocławkiem między Ciechocinkiem a Toruniem. To byłoby wspaniałe rozwiązanie, będące alternatywą dla połączeń kolejowych - wyjaśnia Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz

Wzajemne korzyści

- Omówienie możliwości włączenia Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka wraz z okolicznymi miejscowościami do sieci MZK Toruń pozwoli na objęcie obu miast jedną siecią połączeń wspólnie z Toruniem, co z pewnością przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców, uczniów i pracowników wszystkich zainteresowanych stron - mówi Arkadiusz Gralak, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego. - Dzięki temu inicjatywa ta może przyczynić się do ułatwienia dojazdu do pracy i szkół, w tym do centrów handlowych czy szpitali, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy wiele osób decyduje się na zamieszkanie poza miejscem zatrudnienia - dodaje.

Wiele możliwości

Nowe możliwości dojazdu do Torunia mogą otworzyć również przed mieszkańcami Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka wiele nowych perspektyw, umożliwiając łatwiejszy dostęp do różnych instytucji i atrakcji tego miasta. Dzięki temu inicjatywa ta może przyczynić się do rozwoju turystyki oraz lepszego poznania kultury i historii regionu.

W trosce o środowisko

Warto podkreślić, że taka inicjatywa jest również korzystna z punktu widzenia ochrony środowiska, ponieważ zmniejszy ilość indywidualnych pojazdów poruszających się między miastami. Zwiększenie liczby korzystających z komunikacji miejskiej osób wpłynie pozytywnie na redukcję emisji spalin oraz poprawi jakość powietrza w regionie.