Jedna z kuracjuszek miała zostać pogryziona przez pluskwy. podaje portal Aleksandrów Nasze Miasto. O komentarz poprosiliśmy Marcina Zajączkowskiego - Prezesa Uzdrowiska Ciechocinek SA.
Nikt nie zgłaszał problemów
- Aż do tej pory nikt przebywający w tym samym pokoju podczas wcześniejszych turnusów nie zgłaszał podobnych problemów dotyczących pogryzienia przez pluskwy. prezes Zajączkowski - Nieprawdą jest zamieszczona informacja o większej liczbie kuracjuszy uskarżających się na podobne pogryzienia, poza tym personel obiektu prowadzi regularne, codzienne prace mające na celu utrzymanie obiektu w jak najwyższych warunkach higieniczno – sanitarnych.
Dr Zajączkowski twierdzi, że regularnie przeprowadzane są też kontrole sanitarne, które potwierdzają zgodność z wymogami, a wszelkie pojawiające się nieprawidłowości, takie jak obecność insektów, są niezwłocznie eliminowane zgodnie z obowiązującymi procedurami.
- Wszystkie nasze obiekty podlegają regularnej kontroli z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji zgodnie z wymaganymi przepisami sanitarnymi. Wobec czego regularnie prowadzone są zamierzone działania i systematyczny monitoring. Według raportów firmy wykonujące te działania nie wykryto wcześniej żadnych ognisk lęgowych pluskiew w obiekcie o którym mowa - mówi dr Zajączkowski
Uzdrowisko Ciechocinek
Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek SA posiada bazę noclegową zlokalizowaną w 5 obiektach sanatoryjnych na terenie całego miasta. Każdorazowo w PUC SA może zamieszkać ponad 1000 osób. Obiekty należące do spółki to:
- Dom Zdrojowy, ul. Leśna 3
- Szpital Uzdrowiskowy Nr I, al Armii Krajowej 7
- Sanatorium "Grażyna" ul. Traugutta 6
- Sanatorium "Zachęta" ul. Kośckiszki 18
- Szpital Uzdrowiskowy Nr III im. dra Markiewicza - dziecięcy.
W ofercie pobytów w sanatoriach w uzdrowisku Ciechocinek znajdują się m. in. turnusy dla seniorów, turnusy odchudzające, czy tydzień zdrowego kręgosłupa.