Jak to się zaczęło? Twórcy projektu nie mieszkali wcześniej w Toruniu, musieli go poznać i dowiedzieć się co ma do zaoferowania. W przerwach między zajęciami na uniwersytecie wybierali zawsze tę samą restaurację. Czemu? Bo była najbliżej, a tym samym był to najłatwiejszy wybór. Człowiek jest istotą leniwą.
Pewnego dnia postanowiliśmy odejść od nudnej rutyny. I tak zaczęliśmy poznawać mapę gastronomiczną Torunia – okazało się, że ma bardzo wiele do zaoferowania! Dowiedzieliśmy się, że jest tu wiele miejsc, które są „schowane” w bocznych uliczkach, a przez to są często pomijane przez miejscowych i turystów. Wówczas zapadła decyzja, że musimy im to pokazać - poinformował jeden z autorów.
Polecany artykuł:
W ten sposób powstał profil na Instagramie - @fu_queue, na którym pokazujemy miejsca wyjątkowe i godne odwiedzenia. Wybieramy lokale, które się wyróżniają, mają wyjątkowy team pracowników, kuszą nietypowym wystrojem lub potrawami. Zwracamy uwagę na miejsca, które są pozytywnie nastawione do osób o innej kulturze oraz orientacji seksualnej. Wspieramy działalność ludzi, których interes ma duszę. Uwierzcie nam, takich lokali jest w Toruniu wiele - dodają twórcy FAQ.
FuQueue starają się też poruszać ważne tematy w kontekście korzystania z lokali gastronomicznych. Pokazano na przykład metody postępowania podczas zadławienia się w trakcie posiłku. Pojawiają się także motywy związane z profilaktyką zdrowotną. Twórcy mówią też o chorobach związanych z żywieniem np. cukrzycy, WZW oraz chorobach jelit.
Kto znajdzie miejsce na ich profilu na Instagramie? Przede wszystkim studenci oraz osoby, które oprócz restauracji na starówce nie znają innych toruńskich lokali. Co tydzień w piątek oferują serię „Weekendu początek”, w której przedstawiają lokalne wydarzenia i imprezy w pubach oraz klubach. Jeśli więc nie macie pomysłu na sobotę i niedzielę, to zajrzyjcie na ich kanał.
Jaka przyszłość czeka FAQ? Na razie są objęci opieką przez Copernicus Start-Up Labs. Jest to program inkubacji i akceleracji startupów, prowadzony przez zespół Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK. Tam mogą dopieszczać projekt i ustalać strategię rozwoju na kolejne miesiące. Prawdopodobnie niedługo znajdziecie ich nie tylko na Instagramie.