Camerimage

Przez budowę centrum Camerimage piesi muszą zmienić trasę. Część chodnika jest zamknięta

2024-06-15 17:11

Chodzi o przejście przez pl. 4 czerwca 1989. W związku z prowadzonymi pracami cześć chodnika została wygrodzona, piesi nie mają do niej dostępu. Stacja roweru miejskiego została przeniesiona.

  • Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.
  • 13 czerwca został zamknięty dla ruchu pieszego fragment chodnika.

Piesi muszą się liczyć z utrudnieniami w centrum Torunia

Jak informują miejscy urzędnicy, z ruchu pieszego wyłączony jest fragment chodnika na pl. 4 czerwca 1989, w miejscu, w którym do tej pory znajdowała się stacja roweru miejskiego (zbieg Wałów gen. Sikorskiego i Alei Solidarności). Utrudnienia w ruchu pieszym występują też wzdłuż Muzeum Etnograficznego od pl. NOT. Co istotne, przejście od ul. Uniwersyteckiej do Al. Solidarności i do węzła przesiadkowego jest cały czas dostępne.

Prace przy ciepłociągu będą prowadzone przy budynku CKK Jordanki, wzdłuż Alei Solidarności od strony Muzeum Etnograficznego, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego, ulicy Wały Gen. Sikorskiego (jezdnia północna) oraz na odcinku od Urzędu Marszałkowskiego do budynku BNP Paribas Bank S.A.

Czy ruch samochodów w Toruniu będzie utrudniony podczas prac przy budowie centrum Camerimage?

  • Inwestor zapewnia, że ruch samochodowy na Alei Solidarności zostanie zachowany.
  • Częściowo z ruchu, od końca lipca (na czas wykonywania odcinka ciepłociągu na Wałach Gen. Sikorskiego), zostanie wyłączona z ruchu jezdnia północna – od Alei Solidarności do Alei Jana Pawła II.
  • Komunikacja miejska będzie działać cały czas.

- Miastu zależy na tym, żeby inwestor tak poprowadził prace przy ciepłociągu, aby były one jak najkrótsze i najmniej uciążliwe dla mieszkańców oraz turystów - zapewniają toruńscy urzędnicy. - Dlatego najbardziej zaawansowane działania będą prowadzone w czasie, kiedy ruch w mieście jest najmniejszy. Dodatkowo prezydent Paweł Gulewski powołał zespół roboczy, w skład którego wchodzą przedstawiciele MZD, WGK, WŚiE, MZK, WIiR oraz WAiB. Zespół spotyka się regularnie z inwestorem i wykonawcą inwestycji. Nad pracami zapewniony został też nadzór doradczy archeologa - dodają.

QUIZ. Toruń bez tajemnic. Mieszkańcy muszą znać odpowiedzi! Bez 8/10 nie pokazuj się na starówce

Pytanie 1 z 10
Prezydentem Torunia jest.... (stan na 17.07.2022 r.)
Gorszące sceny na Bulwarze Filadelfijskim. Kobieta oddała mocz w centrum Torunia. Mieszkańcy oburzeni