Mimo trudnej sytuacji w branży filmowej z powodu pandemii, nie zabraknie konkursu głównego On Air czy ShortCut. W tym pierwszym zobaczymy 11 filmów, często nagradzanych (Wenecja, Sundance) i wybranych spośród tysiąca zgłoszeń. Selekcji dokonała dyrektorka festiwalu Kafka Jaworska. Dziewięć z nich to polskie premiery, po raz pierwszy pokazywane w naszym kraju. Będzie kino z Iranu, Izraela, Brazylii, Danii, Belgii czy Francji.
Tofifest w formie hybrydowej - dużo pokazów i spotkań online oraz tradycyjne oglądanie w sali kinowej, ale z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Organizatorzy przygotowali się nawet na wersję "czerwonej strefy". W tym roku nie przyznano Złotego Anioła za całokształt twórczości, ze względu na bezpieczeństwo potencjalnego laureata.
Natomiast Złote Anioły za niepokorność twórczą pozostają. Tak samo, jak Flisak dla artysty związanego z regionem kujawsko-pomorskim.
Wszechstronni i niepokorni. Tacy są Agata Buzek i Łukasz Simlat, laureaci tegorocznych Złotych Aniołów, którymi MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze nagradza twórców idących własnych szlakiem, nie poddających się formatowaniu ani modom. Specjalną, najstarszą nagrodę festiwalową Flisaka Tofifest odbierze Roma Gąsiorowska.
Wszystkie nagrody i statuetki zostaną wręczone na gali zamknięcia. Ostatniego wieczoru wystąpi dla publiczności Paulina Przybysz. Ze sceny na Jordankach usłyszymy utwory takich wykonawców jak Etta James, John Lennon czy Joy Division. Gościem specjalnym koncertu będzie Stanisław Soyka.18. MFF Tofifest w Toruniu od 17 do 25 października, główne miejsce festiwalowe to CKK Jordanki.