Dobra strona festiwalu online jest taka, że zdjęcia przyrody można podglądać z każdego miejsca, nie trzeba być fizycznie na wystawie, pokazie filmu i dyskusji. A tych nie zabranie podczas trzech festiwalowych dni. Relacje z wydarzeń na profilu Festiwalu Sztuka Natury. Oficjalne rozpoczęcie dziś, 4 grudnia, o godzinie 18.00. To między innymi wirtualne wręczenie nagród oraz rozstrzygnięcie konkursów fotograficznego i multimedialnego.
Gościem tego spotkania będzie Karol Wójcicki, którego tak zapowiadają organizatorzy:
Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”.
Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Polecany artykuł:
Z kolei na zakończenie, 6 grudnia, o 14.30 odbędzie spotkanie ze specjalistą i mistrzem makrofotografii przyrodniczej. To urodzony w Chorwacji Petar Sabol Sharpeye:
Jego fotografie obrazują i przywołują chwile z życia przyrody, które są trudne lub wręcz niemożliwe do zaobserwowania na co dzień, ponieważ wciąż oddalamy się od natury.
Wystawy festiwalowe będzie można oglądać na kanale wydarzenia. Ale jeżeli tylko sytuacja na to pozwoli, od stycznia będą udostępnione w Dworze Artusa i Muzeum Podróżników - zapowiada Adam Adamski, dyrektor Festiwalu Sztuka Natury.
W realu zobaczymy teraz jedną wystawę - "Rzeki obrazów" Małgorzaty Pawelczyk. To od 5 grudnia do 20 lutego w galerii Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.