26 kwietnia w Toruniu ruszy nauczanie hybrydowe, czyli stacjonarne i zdalne. To oznacza, że klasy lub uczniowie w poszczególnych klasach przychodzą na zmianę - część siedzi w szkolnych ławkach, część przed ekranami w swoim domu. Do tej pory ten tryb nauki w Toruniu nie był stosowany powszechnie, jedynie w przypadku pojedynczych klas czy szkół.
Niestety, starsze klasy szkół podstawowych oraz średnich muszą nadal uczyć się online. Jednak resort zdrowia oraz edukacji zapowiadają już od jakiegoś czasu, że egzaminy ósmoklasistów oraz maturalne odbędą się w formie tradycyjnej, a być może w maju do szkół wrócą wszyscy.
Co jeszcze się zmieni od 26 kwietnia?
Na razie otworzy się (cały czas tylko w tych 11 województwach) tzw. branża beauty, czyli salony fryzjerskie, kosmetyczne, urody. Hotele i gastronomia wciąż zamknięta. Nowe informacje mają się pojawić za tydzień (na przykład, co z ogródkami letnimi). Dotyczyć też mają organizacji wesel, komunii i innych uroczystości oraz ewentualnego otwarcia kultury. W pięciu województwach (śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie) ograniczenia pozostają bez zmian.
Dodajmy, że od tego tygodnia (od 19 kwietnia) do żłobków i przedszkoli wróciły najmłodsze dzieci. Można korzystać ze sportu na otwartych obiektach sportowych, z limitem do 25 osób. W Toruniu otwarto m.in. Stadion Miejski przy ulicy Bema, boisko piłkarskie na Skarpie, do hokeja na trawie, orliki, korty na powietrzu. Nadal nieczynne są baseny. Dla klubów sportowych dostępne są m.in. Tor-Tor, Olimpijczyk, hala tenisowa przy Szosie Chełmińskiej.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]