Jak idzie budowa linii tramwajowej na Osiedle JAR w Toruniu? Prace trwają w pięciu punktach

i

Autor: Marta Łazarska

Tramwaj na Jar: duże zmiany w ruchu już niebawem. Czy Toruń stanie w korkach?

2022-04-11 20:21

We wtorek 19 kwietnia prace budowlane przy powstającej linii tramwajowej na Jar wejdą w nowy etap. MZK zapowiedział duże zmiany w ruchu. Gdzie szczególnie uważać?

Największe zmiany czekają kierowców na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z ul. Bema i ul. Podgórną. Jadący w kierunku centrum pojadą jezdnią nowego odcinka alei 700-lecia (czyli tuż przy Biedronce) aż do ul. Dekerta, gdzie zjadą z powrotem na Szosę Chełmińską.

Tramwaj na Jar: duże zmiany w ruchu już niebawem. Czy Toruń stanie w korkach?

i

Autor: MZK w Toruniu Tymczasowa organizacja ruchu na Szosie Chełmińskiej

Będą obowiązywały ograniczenia prędkości, stąd prośba do kierowców: zachowajcie szczególną ostrożność – apeluje Marek Kamiński z firmy Balzola, która odpowiada za ten odcinek robót.

Taka organizacja ruchu ma zostać utrzymana do czerwca. Później już cały ruch z tego odcinka Szosy Chełmińskiej zostanie przekierowany na nowe jezdnie al. 700-lecia. Wówczas odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Dekerta do ul. Bema będzie pełnił wyłącznie funkcję dojazdu do posesji.

Kolejne zmiany czekają kierowców na ulicy Długiej. 29 kwietnia otwarty ma zostać odcinek od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna. Niewiele później, bo 4 maja zostanie zamknięty kolejny odcinek: od ul. Mohna do Ronda Czadcy. Remont na samym rondzie rozpocznie się miesiąc później. Prace na tym odcinku mają zakończyć się pod koniec września.

Tramwaj na Jar: duże zmiany w ruchu już niebawem. Czy Toruń stanie w korkach?

i

Autor: MZK w Toruniu Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Długiej

Tymczasem na końcowym odcinku linii – na Jarze – również szykują się utrudnienia. Na odcinku ulicy Watzenrodego od Centrum Handlowego do ul. Hubego 19 kwietnia wystartują intensywne prace ziemne, co wiąże się z czasowym wyłączeniem tego odcinka z ruchu.

Tramwaj na Jar: duże zmiany w ruchu już niebawem. Czy Toruń stanie w korkach?

i

Autor: MZK w Toruniu Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Watzenrodego

Budowa linii tramwajowej na Jar ma się skończyć w połowie przyszłego roku. Jeszcze w roku bieżącym drogowcy zapowiadają utrudnienia w rejonie placu Naczelnej Organizacji Technicznej a także skrzyżowań Polna/Ugory i Watzenrodego/Strobanda.