Ogród Zoobotaniczny

W Toruniu przyszły na świat cztery kangury! To fenomen na skalę Polski [GALERIA]

W toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym przyszły na świat cztery kangury - walabie Bennetta. To tym bardziej zaskoczenie, że pierwotnie sądzono, iż urodził się zaledwie jeden osobnik. Walabie Bennetta, znane również jako kangury rdzawoszyje, to gatunek pochodzący z Australii i Tasmanii. Oprócz zdolności do wykonywania długich skoków wyróżniają się unikalnym sposobem przychodzenia na świat. Szczegóły w tekście.

W Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu przyszły na świat cztery kangury

Obecnie w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu przebywają cztery małe kangurki (schowane w torbach). Opiekunowie podali, że aktualnie w ogrodzie znajduje się pięć samiczek i jeden samiec - osobniki dorosłe. Same maluchy na razie ciężko dostrzec ze względu na płochliwy charakter życia samych kangurów. W upalne dni, gdy są nieco starsze, lubią wylegiwać się na tyłach wybiegu wraz ze swymi rodzicielkami. Dodajmy, że młody kangurek potrzebuje minimum pół roku, żeby opuścić torbę swojej matki.

Dalsze losy kangurów z Torunia

Jaka będzie ich przyszłość? Czy zostaną w Toruniu? Tego dowiemy się w kolejnych miesiącach. Toruński Ogród Zoobotaniczny współpracuje z innymi podobnymi instytucjami. Być może tam będzie zapotrzebowanie na jednego z kangurów (uściślijmy, że maluchy nie są wysyłane). To na razie pozostaje w sferze spekulacji.

Nietypowe zwierzęta

Walabie Bennetta, znane również jako kangury rdzawoszyje, zamieszkują tereny Australii i Tasmanii. Ich wyjątkową cechą, oprócz imponujących skoków, jest niezwykły sposób przychodzenia na świat. Młode tych zwierząt rodzą się maleńkie, osiągając rozmiar zaledwie kilku centymetrów.

Bezpośrednio po narodzinach instynktownie przemieszczają się do torby matki, gdzie przez kolejne miesiące dojrzewają i nabierają sił. Gatunek ten, mimo egzotycznego pochodzenia, można spotkać również w wybranych ogrodach zoologicznych na świecie