W trakcie pokazów dowiecie się o tym, jak tworzy się mapy aktywności mózgu. Jak algi, które rosną w naszych jeziorach i morzach, mogą zmienić nasz świat na lepsze. Jak i dlaczego fizycy badają dzieła sztuki oraz jak analizować mózg za pomocą specjalnego czepka.
W trakcie otwartych zajęć w pracowni biologicznej i fizycznej organizatorzy zapraszają do samodzielnego wykonania preparatów i obserwowania żyjących w nich mikroorganizmów. W ich trakcie dowiecie się, że nie wszystkie bakterie są złe, a grzyby to nie tylko pieczarki. Oko mikroskopu podczas zajęć "Mikroorganizmy od kuchni" pozwoli przybliżyć świat mikrobów, które z powodzeniem wykorzystuje się do produkcji serów, jogurtów, czy do wypieku chleba.
W pracowni fizycznej odbędą się otwarte warsztaty "Światło zwykłe i mniej zwykłe".
- Wykonamy kilka eksperymentów ze światłem. Zachwycać będziemy się przepięknymi widokami - a może nawet coś ciekawego uda się usłyszeć. Nasze eksperymenty będą inspirowane astronomią: będzie można zobaczyć migoczące gwiazdy i planety. Dowiemy się również co wspólnego ma słońce z żarówką i nie zabraknie laserów - wyjaśnia Marcin Centkowski.
Polecany artykuł:
Zwiedzanie wystaw w głównym budynku Młyna Wiedzy będzie odbywało się w dwóch turach w godz. 17:00-20:00 i 20:00-23:00. Wystawę "Ścieżki dorastania" (dostępną w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji) zobaczymy w godz. 17:00-19:00 i 19:00-21:00.
Program Toruńskiej Nocy Naukowców już wkrótce na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Dostępne będą również informacje o zapisach na zajęcia przygotowane przez UMK. Wydarzenie powstaje przy współpracy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!