32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Światełko do Nieba"
Akcja "Światełko do Nieba" to zawsze finałowa część każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) w Polsce. WOŚP jest organizacją charytatywną, która została założona przez Jerzego Owsiaka w 1993 roku - i od tej daty gra co roku. Celem fundacji jest zbieranie środków finansowych na rzecz poprawy warunków leczenia w polskich szpitalach. Tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii". W tym roku "Światełko do nieba" startuje o godzinie 20.00.
Akcja "Światełko do Nieba" zazwyczaj odbywa się podczas corocznego finału WOŚP, który ma miejsce w styczniu (w tym roku wypada 28 stycznia). W trakcie tej inicjatywy ludzie wznoszą w niebo dziesiątki latarni ze światełkami. W innych miejscach organizowane są pokazy sztucznych ogni. Centralne obchody w Warszawie będą bez fajerwerków. Zamiast tego odbędzie się duże widowisko z niesamowitą muzyką. Każde światełko symbolizuje "dobrą energię ludzi" oraz wsparcie finansowe na rzecz potrzebujących.
Wielka akcja WOŚP-u
Każdy finał WOŚP odbywa się w styczniu i jest zazwyczaj zakończony wielką imprezą muzyczną oraz aukcją przedmiotów, które przekazują znani artyści, sportowcy, politycy, celebryci a także osoby prywatne. W czasie finału tysiące wolontariuszy z całej Polski zbiera datki na ulicach, w miejscach publicznych oraz na aukcjach online.
WOŚP zyskała ogromną popularność oraz zaufanie społeczeństwa polskiego, a jej akcje gromadzą ogromne tłumy ludzi, zarówno w Polsce, jak i za granicą (wśród polonii i nie tylko). Jerzy Owsiak, prezes fundacji, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych działaczy charytatywnych w Polsce (obok Janiny Ochojskiej).