We wnętrzach sali widowiskowej będzie scena obrotowa z zapadnią i widownią typu włoskiego na ponad 700 miejsc - niektóre z nich mobilne, będzie można je ustawiać z dowolnej strony. Do tego nowoczesne rozwiązania i urządzenia sceniczne. W przebudowanym "Grunwaldzie" powstaną sale prób, biura, zaplecze i pokoje dla aktorów, którzy przyjadą z innych miejscowości do pracy przy spektaklach. Warto przypomnieć, że drugą, kameralną scenę Teatr Muzyczny ma w Pałacu Dąmbskich przy ul.Żeglarskiej.
Przebudowa rozpoczęła się kilka miesięcy temu od drobnej rozbiórki i demontażu elementów ze środka, wszystkich instalacji, a niedawno na plac budowy wjechał ciężki sprzęt. Dla bezpieczeństwa fragment ulicy Warszawskiej przed budynkiem został ogrodzony i piesi muszą przejść na drugą stronę.
Inwestycja, którą zaplanowano na dwa lata, prowadzona jest w formie "zaprojektuj i wybuduj". Jej koszt to ponad 26 milionów złotych, w tym środki z RPO i wkład własny samorządu województwa.
Gmach powstał w okresie międzywojennym, w 1933 roku zaczęło tu działać kino, ale wówczas pod nazwą "Mars". Po wojnie mieścił się tu Garnizonowy Klub Oficerski. Kino zmieniło nazwę na "Grunwald" i pod nią działało do 2011 roku.