W najdroższej strefie za godzinę parkowania zapłacimy 5 złotych, w strefie A - 3,00, a w podstrefie B – 1,50. Wzrośnie też opłata za abonament - do 30 złotych dla mieszkańca strefy i nawet 150 złotych dla przedsiębiorców w strefie A, bo w Śródmiejskiej nie będzie w ogóle takiej możliwości. Więcej zapłacą też niepełnosprawni – z 12 do 15 złotych.
Wzrost cen dotknie też tych, którzy w ogóle uchylają się od płacenia za parkowanie. 50 złotych w ciągu 5 dni od wystawienia wezwania oraz 150 za odmowę zapłaty w ogóle. Jeżeli w ciągu godziny od wystawienia wezwania podjedziemy do kasy – wówczas zapłacimy tylko o 2 złote więcej, do 5 złotych takiej opłaty manipulacyjnej.
Nowy podział w Strefie Płatnego Parkowania i nowe stawki będą obowiązywały od 1 kwietnia - od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00 do 18.00. Od 1 czerwca również w soboty, w tych samych godzinach. Ostatnie tak duże zmiany w SPP miasto wprowadzało blisko dekadę temu, w roku 2012.
By wyprowadzić ruch z Zespołu Staromiejskiego, miasto od 2018 roku wybudowało blisko pół tysiąca miejsc parkingowych w ścisłym centrum Torunia – zauważa prezydent, Michał Zaleski.
Projektem zmian zajmą się radni Torunia na najbliższej, czwartkowej Sesji Rady Miasta. Więcej jeszcze bardziej szczegółowych informacji, w tym infografiki przedstawiające strefy znajdziecie na stronie miejskiej TUTAJ.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!