Włocławek, ulica Kaliska

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Mieszkania

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje mieszkania w regionie. Pierwsze oferuje Włocławek

2024-06-25 15:14

Agencja Mienia Wojskowego regularnie publikuje informacje na temat nieruchomości jakie sprzedaje. To liczne, rozmaite obiekty, które można zamieszkać albo przerobić na sklepy. Tym razem pojawiły się ciekawe oferty.

Pierwsza oferta to dwupokojowe mieszkanie przy ul. Kaliskiej 38/11 w cenie 97 000 PLN, znajdujące się się na III piętrze 5-kondygnacyjnego budynku. Miesięczny czynsz dla dwóch osób wynosi 350 zł.

Drugie mieszkanie, znajduje się również przy ulicy Kaliskiej. To duży trzypokojowy lokal mieszkalny wyceniony na 145 000, znajdujący się na na ósmym piętrze włocławskiego osiedla Południe. Jednak w tym przypadku czynsz jest znacznie wyższy i wynosi 750 złotych.

Nie było chętnych

Obie nieruchomości zostaną wystawione na przetargi ustne nieograniczone, których daty zostaną ogłoszone w IV kwartale tego roku. - Te mieszkania były już wystawione na sprzedaż w styczniu br. Potem jednak zostały z oferty wycofane.

- Znów do niej wróciły i niedługo wznowimy procedurę sprzedaży. To wszystko jednak wymaga czasu i ogłoszenia przetargu (publicznego, na naszej stronie internetowej) można się spodziewać w IV kwartale tego roku - mówi Łukasz Gorczyński, specjalista ds. nieruchomości z oddziału regionalnego AMW w Bydgoszczy.

Procedury 

Pierwszą wpłatę w wysokości 10 proc. ceny  wnosi się przed zawarciem umowy notarialnej. Pozostałą należność rozkłada się maksymalnie na pięć rat rocznych. Oprocentowanie rat wynosi 5 proc. w stosunku rocznym od kwoty pozostałej do spłaty. W przypadku przeniesienia przez nabywcę lokalu mieszkalnego, obciążonego hipoteką na rzecz Agencji, prawa własności tego lokalu na inną osobę, niespłacona część należności wraz z należnym oprocentowaniem podlega natychmiastowej spłacie.

Ważne

Koszty (po stronie kupującego) związane z wykupem lokalu to:

koszty notarialne;koszty sądowe (związane z założeniem Księgi Wieczystej, wpisem prawa własności, ustanowieniem hipoteki).

Kolejne aukcje nieruchomości agencja przewiduje na grudzień, o czym będziemy informować na bieżąco