Policja

i

Autor: Radio ESKA Tarnów Policja

Bezpieczeństwo na drogach

Akcja policji na drogach regionu. Było sporo mandatów!

2024-06-24 16:47

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka i Torunia prowadzili na drogach regionu działania „NURD”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Szczegóły poniżej.

Mundurowi kontrolowali kierowców na drogach

W minionym tygodniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Udział w niej wzięli również funkcjonariusze z Włocławka, którzy sprawdzali czy uczestnicy ruchu stosują się do przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. To właśnie ci uczestnicy ruchu podczas wypadków drogowych narażeni są na najpoważniejsze obrażenia.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ujawniono łącznie 66 wykroczeń kierujących pojazdami. Najczęstszymi wykroczeniami było przekroczenie prędkości w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerów i nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy, za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi z Włocławka przyłapali pijanego rekordzistę, który "jechał" na rowerze. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, u którego kontrola trzeźwości wykazała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Ten został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policyjny dron w akcji w Bydgoszczy i regionie. Posypały się mandaty