Konferencja Bella Skyway

i

Autor: M.Witt-Ratowska Konferencja Bella Skyway

Bella Skyway Festival wraca na starówkę. Motyw przewodni to animacje Disneya [AUDIO]

2021-06-01 22:05

Roszpunka, Vaiana, Bella, Merida, Ariel, siostry Anna i Elsa, itd. Co je łączy z toruńskim Bella Skyway Festival? Księżniczki Disneya będą motywem przewodnim tegorocznej edycji. Ale pojawią się również instalacje i pokazy lokalnych artystów. Znany jest termin festiwalu - potrwa od 17 do 21 sierpnia.

W ubiegłym roku impreza przeniosła się na płytę lotniska, a goście oglądali instalacje z własnych samochodów. Teraz 12. edycja wraca na toruńską starówkę, choć nadal będą pewne ograniczenia związane z epidemią. To limity osób wpuszczanych do stref (będą trzy) oraz wejściówki w cenie 10 złotych. Ruszyła już sprzedaż biletów.

Wstępne informacje przekazali na konferencji prezydent Michał Zaleski i Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Miejsce nieprzypadkowe - Collegium Maximum. To na frontowej ścianie gmachu dawnego banku niemal co roku odbywają się specjalne pokazy i mappingi 3D. Nie inaczej będzie i tym razem, w dodatku na dwóch ścianach budynku.

Na budynku Collegium Maximum wyświetlany będzie mapping stworzony specjalnie z myślą o toruńskim festiwalu przez portugalskich artystów z grupy Ocubo – jednych z najlepszych na świecie specjalistów od projekcji 3D. „Wielkie Święto Księżniczek: Niebo pełne odwagi i dobroci” – to tytuł, a jego bohaterkami będą Księżniczki i Królowe Disneya.

Bella Skyway Festival wraca na starówkę:
Collegium Maximum

i

Autor: M.Witt-Ratowska Collegium Maximum

Na razie wiadomo, że oprócz tego pokazu będą też atrakcje w okolicach Harmonijki i fontanny Cosmopolis czy Doliny Marzeń (tu prezentacja grupy z Gdańska). Zaplanowano trzy strefy ze świetlnymi instalacjami. Autorami większości są Polacy. Strona Bella Skyway Festival TUTAJ

Muzeum "Dom PRL-u" w Toruniu