Przedłużone ograniczenia

i

Autor: M.Witt-Ratowska

Bez zaskoczenia. Ograniczenia obowiązują nadal. Nowe dane dla Torunia [RAPORT 07.04]

2021-04-07 14:38

Tego się można było spodziewać. Ograniczenia w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce zostały przedłużone do 18 kwietnia. Poinformował o tym na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Ostrożność wynika przede wszystkim z poważnej sytuacji w szpitalach i liczby zajętych łóżek covidowych oraz respiratorów, a także obserwacji zakażeń po świętach.

Dzisiejszy raport (7 kwietnia) dla Polski to prawie 15 tysięcy nowych zakażeń SARS-CoV-2, 638 osób zmarło. W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono minionej doby 776 przypadków, aż 63 pacjentów nie żyje, w tym czworo wyłącznie z powodu Covid-19. W Toruniu to 47 nowych zakażeń, w Bydgoszczy 198, w Grudziądzu 32, we Włocławku 28.

Do 9 kwietnia miały obowiązywać ograniczenia wprowadzone jeszcze w marcu. Ministerstwo zdrowia poinformowało o przedłużeniu do 18 kwietnia.

Przypominamy, to nadal nauka zdalna dla wszystkich uczniów, zamknięte przedszkola i żłobki (przyjmują tylko dzieci medyków i służb), hotele, nieczynne usługi typu salony fryzjerskie, urody, kosmetyczne, siłownie, fitness, baseny, obiekty sportowe (udostępnione wyłącznie dla sportu zawodowego), wciąż zamknięte galerie handlowe (oprócz sklepów spożywczych, aptek, drogerii, prasy, księgarni), wielkopowierzchniowe budowlane i meblowe (poza hurtowniami) oraz lockdown dla kultury, która działa głównie online. Więcej TU.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Koronawirus w akademikach UTP w Bydgoszczy. Zakażenie u ponad 30 studentów