Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Po wyborach

Dziękuję wszystkim za zaufanie. Burmistrz Ciechocinka komentuje wyniki wyborów

2024-04-29 10:20

W drugiej turze wyborów na burmistrza Ciechocinka, obecny burmistrz, Jarosław Jucewicz pokonał Wojciecha Marjańskiego i pozostanie na stanowisku.

Przypomnijmy, 21 kwietnia 2024 roku (niedziela) w Polsce odbyła się II tura wyborów samorządowych. Tym razem Polacy ruszyli do urn, aby rozstrzygnąć w wielu ośrodkach o tym, kto będzie burmistrzem, prezydentem itd. Wielu kandydatów starało się utrzymać swoje posady (jak Jarosław Jucewicz, który pełnił swoją funkcję od 2022 roku), inni próbowali swoich sił i starali się o zmianę. W Ciechocinku głosowanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem urzędującego burmistrz.

Rozmowa z burmistrzem

Grzegorz Adamczewski - Co dzisiaj po sukcesie wyborczym powiedziałby Pan mieszkańcom Ciechocinka?

Jarosław Jucewicz - Chcę z tu, tego miejsca podziękować mieszkańcom Ciechocinka za liczny udział w wyborach i za kolejne obdarzenie mnie tak wielkim zaufaniem. Staraliśmy się prowadzić kampanię opartą na dialogu, nie agresji i to jak sądzę przyniosło wymierny efekt. Teraz pora zabrać się do pracy dla wspólnego dobra, jakim jest Ciechocinek.

G.A. - Czy wszystkie obietnice wyborcze uda się zrealizować nadchodzącej kadencji?

J.J. - Część na pewno wymagała będzie więcej czasu, ale większość na pewno uda się zrealizować w nadchodzących latach. Przed nami więc budowa nowego przedszkola Kubusia Puchatka, nowego Urzędu Miasta, Centrum Sportu i Rekreacji, modernizacja kotłowni w Szkole SP3, termomodernizacja budynków oraz rozbudowa ścieżek rowerowych. 

G.A. - A co z funduszami z KPO?

J.J. - Dzięki tym unijnym środkom, nasze miasto zacznie się szybciej i lepiej rozwijać, chociażby w zakresie budowy nowych ścieżek rowerowych czy turystycznej infrastruktury.Co ciekawe, mamy w tym zakresie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego.

G.A. Czy zmieniłby Pan coś we współpracy z Uzdrowiskiem Ciechocinek SA?

J.J. - Na pewno będę chciał otworzyć nowy rozdział współpracy między uzdrowiskiem, a także prywatnymi przedsiębiorcami, właścicielami hoteli i sanatoriów, a miastem, czyli samymi mieszkańcami. Chciałbym, by ta współpraca między tymi stronami była i lepsza, i bardziej trwała, bo przecież to przedsiębiorcy zatrudniają mieszkańców Ciechocinka. W ten sposób chcę doprowadzić do tego, że jednym i drugim będzie żyło się lepiej. Będzie więcej pracy na miejscu, co jest teraz bardzo ważne.

G.A. - Jakby Pan chciał zatrzymać ludzi młodych. Mieszkańcy Ciechocinka nie należą niestety do najmłodszych w kraju...?

J.J. - To jest właśnie to, o czym mówiłem w kampanii wyborczej, czyli uatrakcyjnienie miasta, ale też transportu i komunikacji między Ciechocinkiem, a miejscowościami ościennymi, jak Nieszawa, Raciążek, czy Aleksandrów Kujawski. Z tych miejscowości dojeżdża sporo pracowników do naszego miasta i dobrze by było, by ta komunikacja dobrze funkcjonowała.

G.A. - A co z koleją i autobusami toruńskiego MZK?

J.J. - Jeśli chodzi o Połączenie z Toruniem, to mam nadzieję, że prezydent Gulewski będzie równie zainteresowany tym pomysłem, jak ustępujący włodarz miasta, natomiast połączenie kolejowe zostanie przywrócone w 2025 roku.

G.A. - Dziękuję za rozmowę

J.J. - Dziękuję Bardzo