Policja Tarnów

i

Autor: Radio ESKA

Czas przedwyborczy

Ewakuacja biura Katarzyny Piekarskiej (KO): Grożono mi śmiercią i wysadzeniem biura

2023-09-29 14:52

Dostałam pogróżki, że w biurze znajduje się ładunek wybuchowy oraz informację, że jeżeli nie zginę w wybuchu, to zostanę zastrzelona" - powiedziała PAP.PL posłanka KO Katarzyna Piekarska. Dodała, że do jej biura weszli policjanci z psami tropiącymi.

Posłance grożono śmiercią 

Biuro Piekarskiej znajduje się w samym centrum Warszawy przy ul. Nowy Świat 39. Jak zaznacza posłanka, znajduje się tam również biuro Inicjatywy Polskiej i Urząd Dzielnicy Śródmieście.

"Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w 99 procent takie groźby są fałszywe i kierowane są głównie przez wariatów, ale ze względu na to, że obok mojego biura znajdują się inne lokale użyteczności publicznej, stwierdziłam, że nie mogę zbagatelizować tych gróźb, bo istniało potencjalne ryzyko również dla innych pracowników" - tłumaczy w rozmowie z PAP.PL Piekarska.

Pogróżkę dostała drogą mailową w nocy. Pocztę odczytała jednak dopiero w ciągu dnia. Jak przyznaje, nie była to pierwsza sytuacja, kiedy jej grożono.

"Choć rzadko chwalę policję, to muszę przyznać, że zadziałali błyskawicznie. Zjawili się w dziesięć minut, sprawnie przeprowadzili ewakuację budynku oraz przeszukali go wraz z psami tropiącymi" - zaznacza posłanka.

Na miejscu nie znaleziono żadnego ładunku. "Osoba, która kieruje do innych takie groźby powinna być złapana. Mam nadzieję, że policja będzie jeszcze działać w tej sprawie" - dodaje