Gastro i fitness w kujawsko-pomorskim z dofinanowaniem od marszałka. Pierwsze umowy podpisane [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Gastro i fitness w kujawsko-pomorskim z dofinanowaniem od marszałka. Pierwsze umowy podpisane [AUDIO]

2020-12-21 15:12

Nawet 12 tysięcy na utrzymanie miejsc pracy trafi do przedsiębiorców z kujawsko-pomorskiego. Po dwóch naborach, po wsparcie zgłosiło się ponad pół tysiąca osób, które prowadzą w województwie biznes gastronomiczny i fitness.

To będzie niezbędny zastrzyk gotówki, którego potrzebują przedsiębiorcy w kujawsko-pomorskim. Dziś (21.12.) podpisano pierwsze umowy, które pozwolą lokalnym biznesmenom na utrzymanie do dwóch miejsc pracy. W ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego wszyscy ci, którzy złożyli wnioski w pierwszej połowie grudnia, mogli liczyć na wypłatę środków w wysokości od 6 do 12 tysięcy złotych - w zależności od wcześniejszych obrotów.

Jak przyznaje marszałek województwa, Piotr Całbecki - cała operacja przebiegła błyskawicznie. Program cieszył się także dużym zainteresowaniem - złożono 584 wnioski.

Pierwsi przedsiębiorcy podpisali już umowy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim

To kropla w morzu potrzeb dla lokalnej gałęzi gastronomii i branży fitness. Są to jednak pieniądze niezbędne, by branża mogła przetrwać ten trudny, pandemiczny czas. Tego typu wsparcie jest odpowiedzią na strajki branży, które odbyły się również w Toruniu. Naszą relację znajdziecie TUTAJ.

- Jest też inny wymiar tej pomocy - to, że ktoś z nami rozmawia. Chodzi o rodzaj wsparcia moralnego, którego od dawna czujemy, że po prostu nie ma. Nie jesteśmy wysłuchiwani, że nie ma żadnej doraźnej pomocy, wszystkie komunikaty są sprzeczne. Dlatego nawet taka pomoc, że ktoś rozmawia z nami i próbuje jest wartością dodaną - powiedział Krzysztof Wachowiak, właściciel klubu NRD oraz członek GastroProtest

Umowy o wsparcie będą podpisywane w najbliższym czasie w pięciu miastach - Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław. Wsparcie dla branż gastronomicznej oraz fitness pochodzi z marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, który wart jest 910 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Świąteczny blok przy Niesiołowskiego 24 w Toruniu