Hospicjum Światło w Toruniu z nową nazwą i siedzibą. Jak wygląda budynek za 12 milionów? [AUDIO, GALERIA]

2021-04-29 21:24

Pomieści 24 łóżka, wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt ułatwiający pracę. To nowy budynek Hospicjum Światło, który przenosi się po wielu latach z ulicy Grunwaldzkiej w okolice Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Dwupiętrowy budynek pomieści 16 jedno- i dwuosobowych pokoi dla pacjentów, salę rehabilitacyjną, poradnię opieki paliatywnej, gabinet psychologiczny, kaplicę i oranżerię. Pierwsi pacjenci pojawią się tu już w czerwcu.

- To długo oczekiwany moment, który zwraca też naszą uwagę na to, co dzieje się na co dzień w takich miejscach jak to - czyli okazywanie serca tym, którzy odchodzą. Czynią to cudowni ludzie. Chcę podziękować Izbie Pielęgniarskiej, która od wielu lat hospicjum prowadzi. Budynek jest tylko budynkiem. Jest, owszem, piękny, dostosowany do potrzeb, nowoczesny – ale bez ludzi o wielkim sercu ta inicjatywa nie miałaby żadnego sensu - powiedział podczas uroczystego otwarcia marszałek województwa Piotr Całbecki

Jak oceniają nowe hospicjum pracownice placówki?

Placówka zmienia nie tylko lokalizację, ale również nazwę. Teraz miejsce przy ulicy Świętego Józefa znana będzie mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego jako Hospicjum im. Jana Pawła II. Placówka jest prowadzona przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. Jej koszt to 12 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl