Młyn Wiedzy

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Młyn Wiedzy i wahadło

Jak stworzyć świąteczną playlistę albo tradycyjny lampion? Kalendarze adwentowe online w Toruniu [AUDIO]

2020-11-30 23:08

Adwentowe kalendarze w nietypowym wydaniu proponuje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wyznaczą filmy, warsztaty i ciekawostki codziennie pokazywane w sieci. Start 1 grudnia.

Na adwentowe spotkania popularnonaukowe zaprasza Młyn Wiedzy. Jeżeli nie możemy odwiedzać Centrum, bo jest zamknięte, to warto zajrzeć na stronę i media społecznościowe placówki. Tam poznamy 24 ciekawostki, związane ze świętami i zimą.

Będzie o grudniowej pogodzie, szopkach, kartkach, chrobotku, jemiole, pierwszej gwiazdce (czym będzie w tym roku i czym była w dniu narodzin Jezusa?), do tego warsztaty - jak zrobić srebrną bombkę, sztuczny śnieg, przyprawę do piernika i własną playlistę na święta. Dowiemy się też, dlaczego lubimy świąteczne reklamy i czy Mikołaj przychodzi do wszystkich.

Premiera odcinka będzie odbywała się każdego dnia o godzinie 10:00, od 1 do 24 grudnia na stronie Kalendarz Adwentowy - informuje Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności w Toruniu.

Naukowy kalendarz adwentowy? Posłuchaj propozycji Młyna Wiedzy:
Muzeum Etnograficzne w Toruniu

i

Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Kalendarz adwentowy toruńskiego Muzeum Etnograficznego już ma za sobą dwa odcinki. Muzeum od 29 listopada do 24 grudnia będzie dzielić się wiedzą na tematy dotyczące przeżywania adwentu i zimowego cyklu świątecznego w kulturze ludowej. Było o św.Katarzynie, św.Andrzeju i wykonaniu adwentowych lampionów. Każdy z tygodni ma inną tematykę (oczekiwanie, na granicy czasu i światów, codzienność, pożywienie). Co przygotowali toruńscy muzealnicy? Można codziennie sprawdzać TU.

Pasta dla słonia - bicie rekordu Polski w Toruniu

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: