Nauczanie

i

Autor: Pixabay Każdy może przyjść i porozmawiać

Klub językowy dla wszystkich! Też możesz nauczać języka polskiego

2023-02-02 9:12

W Toruniu od początku inwazji Rosji na Ukrainę działa Toruński Sztab Pomocy Ukrainie (dalej: TSPU). Ludzie tam działający podejmują piękne i godne pochwały inicjatywy, skupiając się na wspieraniu Ukrainy i jej obywateli. Poza zbiórkami TSPU organizuje też inicjatywy edukacyjne w celu lepszego poznania Polski w tym naukę języka polskiego.

W TSPU w Toruniu podejmuje wiele ciekawych i chwalebnych inicjatyw pomocowych na rzecz walczącej Ukrainy oraz jej obywateli. Oprócz zbiórek charytatywnych dla zwykłych ludzi i wojska ukraińskiego pojawiają się także akcje edukacyjne. Bardzo ważna dla Ukraińców jest nauka języka polskiego, co pozwala lepiej odnajdywać się w Polsce oraz poprawiać swoją sytuację na rynku pracy. Każdy Polak, który był lub jest imigrantem, np. w Wielkiej Brytanii wie, że znajomość języka angielskiego o wiele ułatwia życie i daje lepsze szanse. Podobnie jest obecnie w naszym kraju. Wzajemnie zrozumienie i komunikacja są najlepszą metodą na udaną i stabilną koegzystencję.

Jedną z inicjatyw edukacyjnych w TSPU jest "klub językowy". O co w nim chodzi? Otóż każdy może przyjść do TSPU i zaangażować się w rozmowy z chętnymi Ukraińcami. To metoda nauczania i wzbogacania języka oparta na rozmowach z native speakerami, w tym wypadku z Polakami. Właśnie rozmowy ze zwykłymi ludźmi, mówiącymi językiem "dnia codziennego", są dobrą metodą edukacyjną. W ten sposób można uczyć się języka polskiego, jakim mówią Polacy każdego dnia. To bardziej naturalne niż zwroty i formuły z oficjalnych podręczników.

Toruński Sztab Pomocy Ukrainie znajduje się przy ulicy Kościuszki 23/1 od pon. do pt. 11.00 do 16.00.

Kiedy można przyjść do klubu językowego? W każdą sobotę od 12.00 do 15.00.

Organizatorzy gwarantują lekką i przyjemną atmosferę.