Egzamin maturalny 2024

Lektury na maturę z polskiego 2024. Te książki lepiej znać!

2024-05-11 19:36

Egzamin maturalny z języka polskiego nigdy nie należał do prostych. Aby zaliczyć, trzeba znać zestaw obowiązkowych lektur, które był przerabiane w szkole w minionych latach. Lista nie jest długa. Przygotowaliśmy dla was specjalne zestawienie lektur na maturę z polskiego. Dzięki niemu łatwiej zapamiętacie potrzebne tytuły i autorów! Szczegóły w galerii.

Lektury na maturze z języka polskiego 2024

Część pisemna matury z języka polskiego obejmuje analizę tekstów literackich, interpretację tekstów kultury oraz napisanie wypracowania na dany temat. Maturzyści muszą wykazać się znajomością lektur szkolnych oraz umiejętnością argumentacji i wypowiedzi piśmiennej (wspomniane wypracowanie).

Część ustna. Zdający uczeń losuje zestaw egzaminacyjny składający się z dwóch zadań. Jedno z nich dotyczy lektury obowiązkowej, drugie innych tekstów kultury, zdający omawia je na podstawie tekstu.

Matura z języka polskiego jest jednym z obowiązkowych egzaminów w polskim systemie edukacyjnym i ma kluczowe znaczenie dla zdobycia świadectwa dojrzałości, które umożliwia dalsze kształcenie się na poziomie wyższym (studia).

Zobaczcie, jakie lektury trzeba znać na maturę z języka polskiego!

Sonda
Czy stresujesz lub stresowałeś/aś się swoją maturą?