Marszałek Całbecki

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Wybory samorządowe 2024

Marszałek Całbecki dziękuje za udział w wyborach. Pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji odbędzie się 6 maja

2024-04-23 13:00

Na oficjalnej stronie Urzędu Marszałkowskiego pojawił się list otwarty marszałka Całbeckiego, w którym dziękuje obywatelom regionu za udział w wyborach.

Wybory i wyborców zawsze traktuję bardzo poważnie. Za każdym razem przystępowałem do elekcji z nowym, bardzo konkretnym programem, z listą naprawdę konkretnych zadań do zrealizowania. Cieszę się, że Państwo do doceniają. Wiem, że większość z nas potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, stabilności, spokoju – i tego oczekujemy od naszych reprezentantów w strukturach władzy.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za udział w wyborach i za zaufanie, którego po raz kolejny udzielili mi Państwo po tak wielu latach piastowania urzędu marszałka województwa. Tak wysokie zaufanie to dla mnie wielka radość, ale też wielkie zobowiązanie.Teraz z zapałem przystępujemy do konstytuowania nowych samorządowych władz województwa.

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia 2024, marszałek Piotr Całbecki otrzymał w swoim okręgu 58 629 głosów (45,07 proc.).