Marszałek województwa Piotr Całbecki

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Marszałek województwa Piotr Całbecki

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego ma koronawirusa

2021-01-18 14:35

Marszałek województwa zakażony SARS-CoV-2. Według informacji płynących z urzędu - czuje się dobrze i przechodzi zakażenie bezobjawowo. Sanepid zadecydował, co z pracownikami z bliskiego otoczenia.

O badaniu Piotra Całbeckiego poinformowało dziś, 18 stycznia, jego biuro prasowe. Dodatni wynik na obecność koronawirusa znany był dwa dni temu. 

Najbliżsi współpracownicy z Urzędu Marszałkowskiego zostali skierowani na kwarantannę lub samoizolację oraz pracę zdalną, w zależności od decyzji stacji sanitarno-epidemiologicznej, która przeprowadziła postępowanie na podstawie aktywności zawodowych marszałka z poprzedniego tygodnia

- dodaje rzecznik prasowa Beata Krzemińska.

Co ważne, marszałek czuje się dobrze i przechodzi zakażenie bezobjawowo. Piotr Całbecki już wcześniej, w minionym roku, przebywał na kwarantannie. Z racji stanowiska takie sytuacje są nie do uniknięcia.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu pojawiło się ognisko koronawirusa. Wówczas marszałek podjął decyzję o masowym testowaniu wszystkich chętnych pracowników. Przeprowadzono ponad 1000 badań.

W październiku zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego. Niemal od początku pandemii urząd pracuje w reżimie sanitarnym, są wydzielone strefy, każde wejście do środka jest monitorowane, zapisywane dane, sprawdzana jest temperatura. Więcej TU

Niedawno, kilka tygodni temu, zakażenie koronawirusem przechodził wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator