Edukacja

Młodzież decyduje o swojej przyszłości. Dni otwarte w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim [GALERIA]

2024-05-22 19:19

21 maja 2024 roku w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim odbyły się Dni Techniki. W czasie tego wydarzenia uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mieli niepowtarzalną okazję poznać ofertę edukacyjną szkoły oraz grono pedagogiczne. Placówka zaprezentowała swoją bogatą ofertę kształcenia, obecni byli też przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą.

Dni Techniki w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim

21 maja 2024 roku w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim odbyły się Dni Techniki, na które przybyła masa młodzieży. Mowa m.in. o uczniach okolicznych szkół z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W czasie tego niecodziennego wydarzenia uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mieli okazję poznać ofertę edukacyjną szkoły oraz nauczycieli (kierunki prowadzone przez Technikum oraz Branżową Szkołę I Stopnia). Placówka zaprezentowała swoją różnorodną ofertę kształcenia, obecni byli też przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą. Obecna była m.in. przedstawicielka firmy Plastica, największego pracodawcy w powiecie, który wspiera szkołę oraz uczniów (stypendia, praktyki zawodowe).

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim oferuje technikum logistyczne, mechatroniczne, żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, a także spawalnictwa. Są to specjalizacje zawodowe, na które jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Młodzież może również wybrać naukę w szkole branżowej pierwszego stopnia w zawodach - mechanik pojazdów samochodowych lub kucharz. W tym przypadku zajęcia praktyczne odbywają się w szkolnych warsztatach lub w szkolnej pracowni gastronomicznej. W klasie wielozawodowej zajęcia praktyczne realizowane są u pracodawcy.

W wydarzeniu uczestniczył Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Zbigniew Warnel, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski, Przewodniczący Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Jacek Boluk-Sobolewski, Przedstawicielka firmy Plastica, Politechnika Bydgoska, przedstawiciel firmy transportowej Malanowscy oraz Barmani z firmy "Bar i Przyjaciele" .

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Sonda
Czy twoim zdaniem w szkołach powinno być więcej zajęć praktycznych?