Bar mleczny w Toruniu

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Kulinaria

Najlepsze bary mleczne w Toruniu. Domowa kuchnia w zasięgu każdego

2024-06-04 6:54

Bary mleczne cieszą się popularnością wśród studentów, uczniów oraz innych klientów, oferując smaczne posiłki w przystępnych cenach. Pomimo kryzysu i podwyżek, nadal przyciągają tłumy. Które lokale w Toruniu wyróżniają się na tle innych?

Bary mleczne w Toruniu

W Toruniu jest kilka znanych i lubianych barów mlecznych. Są to m.in. bar pod Arkadami, bar mleczny Miś, bar mleczny Małgośka, bar mleczny Panda oraz bistro Katarzynka. Wymienione miejsca to absolutne klasyki wśród barów mlecznych w mieście.

Bary mleczne na starówce w Toruniu

Na starym mieście można znaleźć kilka barów mlecznych, w których zjemy pyszne i pożywne posiłki w rozsądnych cenach. Bar mleczny pod Arkadami słynie m.in. z pizzy, która podobno nie zmienia się od początku lat 90. XX wieku. Ma wielu fanów oraz sympatyków i cały czas przyciąga nowych konsumentów.

Spacerując po Rynku Staromiejskim, można zawsze wstąpić do baru mlecznego Miś, który mieści się przy samym rynku. Klienci lokalu chwalą sobie wyśmienite pierogi, które można zjeść w „Misiu”. Warto też dodać, że na witrynie lokalu znajduje się charakterystyczna kukła ze słomy, która jest nawiązaniem do filmu komediowego „Miś” Stanisława Barei.

Innym ciekawym miejscem jest bar mleczny Małgośka (na starówce mieszczą się dwa lokale tej firmy). W Małgośce od lat można zjeść pyszne posiłki, które smakują jak w domu. Osobiście polecamy smaczne zupy oraz smakowitego schabowego. Warto podkreślić, że w Małgośce zawsze znajdziemy bogaty wybór surówek i warzyw. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Idąc przez stare miasto w kierunku ul. św. Katarzyny, warto wstąpić do bistro Katarzynka. To przyjemne i przestronne miejsce oferuje duży wybór posiłków. Polecamy zwrócić uwagę na wyśmienity placek po węgiersku, który robi od dawna furorę. Warto też spróbować wielu pożywnych surówek, które będą doskonałym dodatkiem do obiadu, czy lunchu.

Legendarny bar mleczny Panda

Bar mleczny Panda znajduje się przy ulicy Adama Mickiewicza 9 (naprzeciwko Akademika nr 2). Lokal mieści się w podziemiach gmachu Lasów Państwowych. Studenci i okoliczni mieszkańcy jedzą tam od lat. Przyciągają szczególnie niskie ceny i swojski charakter podawanych potraw. Menu nie jest duże, ale zawiera totalne klasyki: smażoną rybę z frytkami lub ziemniaczkami, schabowego, wątróbkę z cebulką oraz smażoną kiełbasę. Na temat baru mlecznego Panda nie słyszeliśmy nigdy negatywnej opinii. Polecamy zatem to fajne i klimatyczne miejsce.