Infrastruktura

Nowa inwestycja drogowa w Sępólnie Krajeńskim. Rondo oddane do użytku [GALERIA]

2024-06-21 9:45

Do użytku oddano nowe rondo w Sępólnie Krajeńskim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241. Wkrótce będzie tworzona sygnalizacja świetlna w Bysławiu (powiat tucholski). W ramach poprawy bezpieczeństwa w regionie niebawem powstaną 23 nowe ronda. Zobaczcie zdjęcia!

Nadciąga fala nowych rond w regionie

Nowe rondo w Sępólnie Krajeńskim zostało zbudowane na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki, ks. Jerzego Popiełuszki i Odrodzenia. Powstało tam czterowlotowe skrzyżowanie z centralną wyspą. Jezdnie prowadzące do ronda są rozdzielone wysepkami kierującymi ruch, co ułatwia pieszym przechodzenie przez jezdnię. Wokół ronda zbudowano również ścieżki pieszo-rowerowe, a pobliskie zjazdy zostały przebudowane. Projekt został zrealizowany przez firmę Marbruk, a koszt inwestycji wyniósł niemal 5 mln złotych.

Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnej inwestycji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części województwa kujawsko-pomorskiego. Podpisano umowę na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 240 w Bysławiu z drogami lokalnymi prowadzącymi do Cekcyna i Lubiewa w powiecie tucholskim.

Prace o wartości 454 tysięcy złotych będą wykonywane przez firmę Elperia ze Świecia. Roboty mają zakończyć się jeszcze w roku 2024.

Zdjęcia nowego ronda

Sonda
Czy rondo w tym miejscu to dobry wybór?