Pociąg POLREGIO

i

Autor: materiały prasowe POLREGIO

Nowe połączenia kolejowe

Nowe połączenie kolejowe Torunia z Kołobrzegiem. Zmiana na czas wakacji!

2024-06-17 15:37

Od pierwszego dnia wakacji ruszy nowe, dodatkowe połączenie kolejowe, które połączy Toruń z Kołobrzegiem. To zmiana dla turystów wprowadzona na okres letniej przerwy szkolnej. Dzięki temu więcej ludzi będzie miało możliwość dojechania nad morze. Szczegół poniżej.

Nowe połączenie Toruń - Kołobrzeg na wakacje

Od początku wakacji z Torunia ruszy specjalne połączenie z Kołobrzegiem. Nad morze będzie można dojechać z Dworca Wschodniego, a pociąg nazywać się będzie Rybitwa. Połączenie będzie działało do końca sierpnia. Nowe połączenie ma upłynnić ruch wakacyjny, który na pewno będzie większy niż w ciągu pozostałych miesięcy. Pociąg na pewno posłuży nie tylko przyjezdnym, ale też mieszkańcom Torunia.

Z przejazdu nowym pociągiem będzie można skorzystać we wszystkie soboty i niedziele w terminie od 22 czerwca do 31 sierpnia. Czas jazdy nad morze wynosi dokładnie 5 godzin i 5 minut. Powrót jest jeszcze krótszy – zajmuje 4 godziny i 53 minuty.

Jak przebiega trasa?

Odcinek ma długość 312 km. Zaczyna się na stacji Toruń Wschodni, skąd pociąg odjeżdża o godzinie 5:32. Przed dotarciem do Kołobrzegu o godzinie 10:37 zatrzymuje się na 16 stacjach: Toruń Miasto, Toruń Główny, Solec Kujawski, Bydgoszcz Wschód, Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Główna, Nakło nad Notecią, Wyrzysk Osiek, Piła Główna, Jastrowie, Szczecinek, Szczecinek Chyże, Szczecinek Bugno, Grzmiąca, Białogard, Karlino. Podróż powrotna rozpoczyna się o godzinie 17:02 i kończy równo o 21:55.

Nowe połączenie jest możliwe dzięki współpracy samorządów trzech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?