Born Anew - nowy singiel Ani Jopek

i

Autor: Ania Jopek

Muzyka

Nowy piękny utwór Ani Jopek

2024-06-24 16:48

Born Anew to piękny utwór i jednocześnie singiel tej niezmiernie utalentowanej artystki. Nagranie powstało we współpracy z trójmiejską wokalistką Olą Chaładaj, dzięki której, jak mówi autorka, razem stworzyły duet grający w klimacie muzyki filmowej oraz ilustracyjnej.

Nieziemski klimat

Tekst oraz linia melodyczna w sposób naturalny przenikają się z minimalistycznym instrumentarium. Ważną rolę pełni również teledysk utworu stworzony przez Szymona Cieślaka, a który w mistrzowski sposób uzupełnia koncepcję artystki. Obraz ukazuje wędrówkę postaci w swoim odbiciu. Jak mówi sama artystka: Born Anew to historia o mnie, o Tobie. O każdym, kto w zagubieniu poszukując, na nowo odnajduje wewnętrzne światło. W sobie.

Utytułowana debiutantka

Anna Jopek (nie mylić ze znaną imienniczką) - kompozytorka, aranżerka, pianistka, studentka kompozycji na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nominowana do Fryderyka 2023 w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2022 roku wydała debiutancką płytę Insight nakładem wytwórni Alpaka Records. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2023) oraz Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2022) z duetem Jopek/Klemensiewicz. Ponadto z tymże zespołem, w bieżącym roku otrzymała wyróżnienie podczas XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu, a także na konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach Lublin Jazz Festival dwa lata temu. Znalazła się także w gronie finalistów konkursu Young Crocus Jazz Contest podczas Krokus Jazz Festival. Artystka uczestniczyła w wielu projektach artystycznych, koncertach, warsztatach. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne; koncertowała m.in.  na Komeda Jazz Festiwal czy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Mieszkańcy naszego regionu będą mogli posłuchać artystki już wczesną jesienią bieżącego roku.