Odsuwane przejścia to ciąg dalszy Programu Poprawy Bezpieczeństwa w Toruniu [ZDJĘCIA]

2020-08-25 9:47

Były "kocie oczka", azyle, lepsze oświetlenie, oznakowanie, wyniesienie - od kilku lat miasto stara się poprawić bezpieczeństwo pieszych. Teraz będą przejścia odsuwane. Co to znaczy? Znajdą się dalej od skrzyżowań. Dotyczy to kilku miejsc w Toruniu.

W tym roku drogowcy planują zająć się sześcioma takimi przejściami. Ich lokalizacje wytypowała Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Typowanie przejść poprzedziła wizja lokalna z udziałem policji i Straży Miejskiej - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik MZD.
Wyznaczono następujące lokalizacje:

  • plac Armii Krajowej od strony ul. Nieszawskiej,
  • Lubicka/ Winnica,
  • Lubicka/Pułaskiego,
  • Traugutta/Waryńskiego,
  • Szosa Chełmińska/Jelenia,
  • Kościuszki/Świętopełka.

To jedno z kolejnych działań, jakie miasto prowadzi od 2017 roku w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa. Trwa przetarg, MZD czeka na oferty do 3 września. Jeszcze w tym roku przy Tor-Torze pojawi się sygnalizacja i przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Żwirki i Wigury z Legionów.
Tymczasem przed rozpoczęciem roku szkolnego toruńska straż miejska skontrolowała okolice szkół, w tym właśnie przejścia, czy są dobrze oznakowane i widoczne.

Łącznie skontrolowano 37 placówek oświatowych. W wyniku przeprowadzonych kontroli stwierdzono 4 nieprawidłowości, które dotyczyły przede wszystkim nieczytelnego oznakowania przejść dla pieszych. Zostaną one usunięte do 1 września.

Na początku września rozpocznie się też coroczna akcja "Bezpieczna droga do szkoły".

W Toruniu trwa policyjna akcja "Bezpieczna zebra"